Obserwatorzy

niedziela, 22 kwietnia 2012

Przyszła wiosna :-)

Witam Serdecznie!!!

     Dawno mnie tu nie było, a to na skutek braku wolnego czasu i weny twórczej.
Ale w końcu przyszła do nas długo oczekiwana wiosna, więc i nastrój jest już inny, i zapał do prac ręcznych powrócił.

     Dzisiaj chciałam pokazać nad czym obecnie pracuję.
Jest to metryczka dla dziewczynki. Jak na razie nie wiele widać ale prace postępują i mam nadzieję ze w tygodniu będzie już gotowa w rameczce. 
     Następna w kolejce jest kartka/pamiątka komunijna dla Krzysia. 


     Chciałabym również pochwalić się prezentami, jakimi obdarowała mnie moja mama, która odwiedziła nas razem z tatą na Wielkanoc w Bristolu.
     Moja mama bardzo lubi „szydełkować”, spod jej rąk wyszło już mnóstwo ślicznych rzeczy, które zdobią wnętrza w wielu domach.
A oto one:
  • 2 poduszki

  • Kwadratowa serweta na stół

  • 2 bieżniki – pomarańczowy i fioletowy


  • Firanka kuchenna


  • Niebieski bieżnik                            
        

***** Serdecznie Pozdrawiam *****

sobota, 24 marca 2012

Wielkanocna z zajączkiem.....

     Przełamałam jakoś moją niemoc twórczą i powstała moja pierwsza wielkanocna karteczka.
Karteczka z zajączkiem – zając nawet mi się podoba, ale już z efektu końcowego kartki nie jestem do końca zadowolona.
     No, ale cóż czasami coś nie wychodzi. Mam nadzieję, że następna będzie lepsza i będę z niej bardziej zadowolona.

     Dwa dni temu dostałam odpowiedź – „zaproszenie” - z „Sal Madame”, wiec teraz musze się zmobilizować i zacząć wyszywać moja „Madame Butterfly”.




***** Serdecznie Pozdrawiam *****

    

środa, 14 marca 2012

Brak zapału....

     Chyba dopadło mnie jakieś wiosenne przesilenie..........
W mojej głowie co chwila rodzą się jakieś pomysły na nowe prace, ale brakuje mi zapału, sił i samozaparcia do ich realizacji.


     Mam do zrobienia w najbliższym czasie kilka kartek wielkanocnych dla rodziny i znajomych, specjalną  kartkę dla Pani ze sklepu – a Wielkanoc zbliża się już wielkimi krokami.
Mam również do przygotowania pamiątkę Pierwszej Komunii dla Krzysia - wzór już gotowy, czeka tylko na wyszycie.
Zapisałam się również na „SAL Madamme” – zgłoszenie wysłane, czekam na odpowiedz– tylko czy zapału wystarczy.
W kolejce czeka jeszcze kilka innych rzecz, lista się wydłuża a mnie jakoś brak sił.
     Może to przemęczenie, może to przesilenie wiosenne (to moja wymówka), ale pocieszam się tym, ze cały ostatni tydzień marca mam wolny –zalęgły urlop, wiec może wówczas nabiorę zapału do pracy...........

Serdecznie Pozdrawiam

wtorek, 14 lutego 2012

z samochodem....

     Udało mi się na czas przygotować kartkę urodzinową  dla mojego taty.
Tak jak poprzednia prezentowana przeze mnie kartka, ta również jest z haftem krzyżykowym.
     Długo nie mogłam się zdecydować, jaki ma być wyszyty obrazek, aż w końcu padło na ten oto samochodzik. Przyszyłam guziczki, a jako tło wykorzystałam papier który dostałam od Joli.
     Mam nadzieję, ze tacie się spodoba i wywoła uśmiech na jego twarzy.



  
<<<<<< Serdecznie pozdrawiam >>>>>>

piątek, 3 lutego 2012

Dla Oliwki .....

Witam Serdecznie!!!

     Ostatnio wpadły mi w ręce moje stare gazetki z wzorami haftu krzyżykowego.
Kiedyś (kilka lat temu) dużo czasu poświęcałam na takie wyszywanki i bardzo, bardzo to lubię. Teraz postanowiła do tego wrócić.
     Na początku tego tygodnia kupiłam dwie nowe gazetki z wzorami i dzisiaj chciałam pokazać karteczkę, którą zrobiłam wykorzystując jeden z prezentowanych wzorów.

    
     Karteczka jest dla Oliwki, mojej bratanicy, która już niebawem będzie miała urodzinki.
Ulubionym kolorem Oliwki jest różowy a jej ulubionym zajęciem taniec.
Wiec mam nadziej ze karteczka jej się spodoba.



 ***Pozdrawiam Serdecznie ***

czwartek, 5 stycznia 2012

Urodzinowo

      To mój pierwszy post w Nowym Roku. Życzę Wam wszystkim oraz sobie oby ten rok był lepszy od poprzedniego i owocował w sukcesy pod każdym względem. Zrobiłam sobie kilka postanowień noworocznych, związanych z moimi robótkami. Mam tylko nadzieje, ze wytrwam we wszystkich postanowieniach do końca.
      Jednym z najważniejszych jest uporządkowanie wszystkich moich przydasi, troszkę się ich nazbierało i niestety panuje w nich bałagan. Musze koniecznie dokupić różne  pudełeczka z przegródkami oraz koszyczki i wszystko uporządkować.

      Pierwsza rzecz jaka powstała w tym roku - to ta oto karteczka.
Wielkimi krokami zbliżają się urodziny mojej mamy i z tej oto okazji powstała ta oto skromna karteczka.
Wykorzystałam to, co udało mi się „wygrzebać” z jednego z moich koszyków z przydasiami. (porządki w przydasiach są konieczne!!!!!).




Serdecznie Wszystkich Pozdrawiam

wtorek, 27 grudnia 2011

Przesyłka z „Wigilijnej wymianki książkowej”

     Moją parą do wymianki była Michalina. Czekałam z niecierpliwością na przesyłkę i straciłam już nadzieje ze dotrze do mnie przed wigilia. Jednak ku mojemu zaskoczeniu tuz przed świętami w piątek, gdy wróciłam z pracy popołudniu czekała na mnie przesyłka od Michaliny.
Zgodnie z umowa od razu znalazła swoje miejsce pod choinka i czekała na otwarcie do wigilii.
     Oto jakimi słodkościami zostałam obdarowana (był również czekoladowy mikołajek, ale niestety nie dotrwał do dzisiejszej sesji zdjęciowej):




Chciałam jeszcze raz serdecznie podziękować Michalinie za tak cudną przesyłkę która sprawiła mi dużo radości.


     A oto co ja przygotowałam do Michaliny - niestety zapomniałam zrobić zdjęcia książek przed zapakowaniem :(